top of page
עומדים בפני רכישת דירה מקבלן? אל תוותרו על ייצוג משפטי

עורך דין צוואה וירושה במודיעין, מכבים רעות ומודיעין עלית

החשיבות שבעריכת צוואה- עו"ד צוואות וירושות במכבים רעות

קשה להפריז בחשיבות עריכת הצוואה, כאשר בוחנים את מורכבות דיני הירושה ואופן חלוקת הרכוש על פי דינים אלה. עריכת צוואה אצל עורך דין המתמחה בתחום, מהווה הזדמנות למוריש לקבוע כיצד יחולקו נכסיו ורכושו לאחר פטירתו.

עריכת צוואה הינה צעד מכריע בהבטחת חלוקת הנכסים, על פי רצון המוריש.

 

 

 

 

 

 

עריכת צוואה ברורה ומפורטת על ידי המוריש, בסיועו של עורך דין המתמחה בתחום,  תספק בהירות לגבי אופן חלוקת נכסיו ורכושו של המוריש על פי רצונותיו של המוריש, והיא אף עשויה לסייע בהפחתת סכסוכים בין היורשים לאחר פטירת המוריש. על ידי פירוט רצונותיו של המוריש באשר לאופן חלוקת העיזבון, במסגרת מסמך משפטי מחייב שייערך אצל עורך דין צוואות וירושות במכבים רעות ניתן להקנות שקט נפשי לאדם עצמו וליקיריו. חלוקת הרכוש במסגרת צוואה, מאפשרת למוריש לקבוע חלוקה של נכסיו, תוך צמצום הפוטנציאל למחלוקות ואי ודאות בעתיד.

 

תכנון מראש וטיפול יזום בעניינים החשובים הללו, אצל עו"ד ירושה במכבים רעות, מהווה דרך אחראית ומתחשבת, להבטיח את הירושה ולהגן על האינטרסים של המוריש ושל קרוביו.

 

למה חשוב לערוך צוואה?

עריכת צוואה היא בעלת חשיבות מכמה סיבות.

1- צוואה מאפשרת לאדם לקבוע בצורה ברורה, כיצד הוא רוצה שנכסיו ורכושו יחולקו לאחר פטירתו. ללא צוואה, רכושו של האדם יחולק בהתאם להוראות חוק הירושה, באופן שעשוי שלא להתאים לכוונותיו ולרצונותיו.

2- בנוסף, צוואה מאפשרת למוריש לתת הוראות בדבר מינוי אפוטרופוס לילדיו הקטינים במקרה הצורך, ובכך לגרום לכך שילדיו הקטינים יגודלו על ידי מי שהמוריש סומך עליהם ובוטח בם.

3- כמו כן, במסגרת צוואה ניתן אף לקבוע סידורי הלוויה כאלה ואחרים לפי רצונו של המוריש.

4- יתרון נוסף לעריכת צוואה הוא בכך שהיא מאפשרת למוריש לבצע תכנון של חלוקת תוך התחשבות בהשלכות המיסוי השונות הקיימות על אופן החלוקה ו/או כתוצאה ממנה. אמנם, בישראל אין מס ירושה, אולם האופן בו יחולקו הנכסים ליורשים יכול להשפיע על חבות מס עתידית שלהם. תכנון חלוקת העזבון מראש, יכול למנוע זאת.

 

למה חשוב לערוך צוואה אצל עורך דין צוואות וירושות במודיעין?

עריכת צוואה עם עורך דין צוואות במודיעין המומחה בתחום, היא חיונית על מנת להבטיח שהרצונות של חותם הצוואה ישתקפו במדויק במסמך הצוואה, ויהיו ניתנים לאכיפה משפטית.

עו"ד ירושה במכבים רעות המומחה בתחום הירושה, יכול להשיא עצות חשובות לגבי תכנון אופן חלוקת העיזבון, תוך התחשבות בהשלכות המס, וכך לסייע לבנות בצורה הטובה ביותר את הצוואה, גם  בכדי למנוע אתגרים ומחלוקות פוטנציאליים בין היורשים לאחר פטירתו של המוריש.

 

המומחיות של עו"ד מתחום הצוואות והירושות, עוזרת להבטיח שהצוואה תואמת את כל הדרישות המשפטיות, ולצמצם את הסיכון שיהיה עליה ערעור בעתיד. על ידי עריכת צוואה אצל עורך דין לצוואה במודיעין, ניתן ליצור צוואה שמשקפת באמת את רצונותיו וכוונותיו של המוריש, ולהגן על האינטרסים שלו ושל יורשיו.

 

חלוקת רכוש בהסכמה בין יורשים

חשוב לומר שמלבד היכולת של המוריש לקבוע את אופן חלוקת רכושו בין יורשיו מראש באמצעות עריכת צוואה, על פי הדין הישראלי, ליורשים יש את הגמישות לשנות את אופן חלוקת העיזבון, באמצעות הגעה להסכמות ביניהם, תוך חריגה מההוראות שנקבעו מראש על פי חוקי הירושה או מהוראות המצווה בצוואתו. חלוקת העזבון בהסכמה בין היורשים, מאפשרת חלוקה מותאמת אישית, שבה כל יורש עשוי לקבל חלק או נכס שונה ממה שנקבע במקור.

כלים חוקיים שונים, מאפשרים ליורשים לשנות את אופן החלוקה של נכסי העזבון ביניהם, ומעניקים להם אוטונומיה לחלק מחדש נכסים בינם לבין עצמם, בהתאם לרצונם. בין אם היורשים בוחרים בחלוקה שווה, חלוקת העיזבון כולו ליורש אחד, או העברת נכסי עזבון  ספציפיים לאחרים, ליורשים יש את החירות לבנות את החלוקה לפי העדפותיהם.

יש לציין כי שינויים כאלה אינם מחייבים תשלומי כספים לאיזון בין היורשים והיורשים יכולים לפעול בהתאם לרצונם.

יחד עם זאת כדאי להדגיש שבחלוקת נכסי מקרקעין בין יורשים בהסכמה, החלוקה לא תיחשב כמכירה לפי חוק מיסוי מקרקעין, אלא אם במסגרת החלוקה ניתנה תמורה בכסף או בשווה כסף שאינו נכס הנמנה עם נכסי העזבון.

לסיכום חלק זה, חוק הירושה מאפשר ליורשים להגיע להסכמות החורגות מהחלוקה הקבועה בחוק הירושה או בצוואת המוריש.

 

השיקולים שבחלוקת רכוש בהסכמה- בניגוד לצוואה

תהליך שינוי אופן חלוקת העיזבון בין היורשים, מונע משיקולים שונים של היורשים, כאשר שיקולי מס משחקים בדרך כלל תפקיד מרכזי.

 

חשוב לציין, כי לפני חלוקת העיזבון, ליורשים יש את הגמישות לשנות את החלוקה, באמצעות הסכמים או הסתלקויות המפורטים בחוק הירושה.

 

- הסכם בין יורשים, המבוסס על סעיף 110 לחוק, מאפשר הסדר מובנה בין היורשים עצמם.

- הליכי הסתלקות לפי סעיף 6 בחוק הירושה, מאפשרים ליורשים לוותר על זכויות הירושה שלהם לחלוטין או לטובת בן זוג, ילד או אח של המוריש.

 

חלוקת נכסי העזבון בהסכמה בין יורשים או באמצעות הסתלקות, יש השלכות המצריכות הבנה ומומחיות בתחום.

על כן, מומלץ לשכור שירותיו של עו"ד המתמחה בתחום שיעריך בקפידה את השלכות חלוקת נכסי העזבון בין היורשים, במיוחד בהעברות נכסי מקרקעין, על מנת להבטיח תכנון מס יעיל.

 

עו"ד שלמה כהן- עוזר לכם להגן על האינטרסים שלכם במישור המשפטי

התהליך של עריכת צוואות וקיומן לאחר פטירת המוריש, טיפול בקיום ירושות וחלוקת רכוש על פי צוואה / מכוח צו ירושה ו/או בהסכמה, מדגיש את החשיבות של תכנון קפדני והכוונה משפטית, על ידי עורך דין ירושה במודיעין עילית, שהוא בעל ידע וניסיון בתחום.

 

מתוך הבנה עמוקה של דיני הירושה, ומחויבות לשמירה על האינטרסים וההעדפות הפרטיות שלכם ושל קרוביכם, עורך דין לצוואה במודיעין עילית שלמה כהן עומד ללוות אתכם בכל שלב בתהליך, ברצינות, בשקידה, במומחיות ובמקצועיות. על ידי עריכת צוואה באמצעות איש מקצוע ותיק, תוכלו להבטיח שרצונותיכם ישתקפו ויבואו לידי ביטוי הבאופן המדויק ביותר, תוך מזעור מחלוקות פוטנציאליות והגנה על רכושכם ועל יקיריכם.

 

אל תשאירו את עתידכם  ליד המקרה - בצעו צעדים יזומים היום, אצל עורך דין ירושה במכבים רעות, כדי להבטיח את אופן חלוקת העזבון שלכם באופן התואם את כוונותיכם.

צרו קשר עם עורך דין צוואה ירושה במכבים רעות ובמודיעין- עו"ד שלמה כהן בטלפון 050-4204398- על מנת ליהנות מייעוץ משפטי מותאם אישית, המעניק עדיפות לצרכים ולרצונות הייחודיים שלכם.

bottom of page