top of page
עומדים בפני רכישת דירה מקבלן? שימו לב על מה אתם חותמים

עומדים בפני רכישת דירה מקבלן? שימו לב על מה אתם חותמים

רכישת דירה מקבלן מלווה המון פעמים במצגים נוצצים ומרשימים, הדמיות מרהיבות של דירת החלומות שאותה אנו מעוניינים לרכוש, סרטונים שיווקיים מדהימים שלעיתים עלולים (שלא במתכוון) להטעות אותנו כרוכשים ולגרום לנו להאמין כי הדירה שאנו רואים בהדמייה, היא הדירה שנקבל.

חשוב מאוד להיות עם רגליים על הקרקע ולבדוק היטב מה אנחנו עומדים לרכוש ומה אנחנו עתידים לקבל מהקבלן.


לכן אפרט להלן מס' כללי אצבע שיש לשים אליהם לב וליישם בבואנו לרכוש דירה מקבלן:

1. בחירת הדירה – יש לבחון היטב את מיקום הדירה בבניין ובפרויקט ביחס לבנינים ולדירות האחרות. נבחן היטב את ההצמדות לדירה – קרי מחסן, חניה וכו' ונבדוק האם המיקום שלהן מתאים לנו.

2. המפרט הטכני – המפרט הטכני של הדירה חשוב מאוד שכן יש לו משמעות כספית נרחבת על העסקה. ככל שהמפרט בסיס ומצומצם יותר, כך סביר להניח שנצטרך להשקיע כספים רבים יותר בביצוע שינויים והתאמות כגון הוספת/הזזת נק' תאורה, שקעים, נק' אינסטלציה וכו' וכן בשדרוג אביזרים, ריצופים וחיפויים, כלים סניטרים וכו'.

3. המחיר ויתר התנאים המסחריים – לאחר שבחרנו את הדירה המתאימה לנו, נעבור לניהול המו"מ על המחיר ולא פחות חשוב מכך על תנאי התשלום. כידוע, מחיר הדירה מושפע לרוב מגודל הדירה, ממיקומה בבניין, מההצמדות שיש לה ומהמפרט הטכני.

במסגרת המו"מ על מחיר הדירה, אתם יכולים לנהל מו"מ גם על תנאים נוספים, כמו למשל על אופן פריסת התשלומים, או על אופן ההצמדה למדד תשומות הבנייה (נתון בעל משמעות של עשרות אלפי שקלים ויותר), האפשרות לבצע שינויים בדירה והעלויות של שינויים אלה, המפרט הטכני וכו'.

חשוב מאוד למצות את המו"מ על מחיר דירה ועל יתר התנאים המסחריים של העסקה, לפני שאנחנו חותמים לקבלן על מסמך כלשהו, שכן לאחר שנחתום על בקשת הרכישה (שבד"כ מנוסחת באופן בלתי חוזר), יהיה לנו קשה מאוד עד בלתי אפשרי לחזור ולנהל מו"מ על התנאים המסחריים של העסקה.

לפני החתימה על בקשת הרכישה, קיימת מוטיבציה גבוהה מצד הקבלן לבוא לקראתנו ולתת לנו הטבות שישפיעו על ההחלטה שלנו לרכוש את הדירה, מוטיבציה שתפחת באופן משמעותי לאחר שנחתום על בקשת הרכישה.


4. בקשת הרכישה – במרבית עסקאות הרכישה מקבלן, הקונים מתבקשים לחתום על בקשת רכישה ולשלם מקדמה.

הבקשה מנוסחת בדרך כלל באופן שבו הקונים מעוניינים לרכוש את הדירה שהוצגה להם, בסכום שהוצג להם, בתנאי התשלום שהוצגו להם (פריסת תשלומים, הצמדה למדד וכו'), על פי מפרט טכני מסוים וכו'.

חשוב לציין כי בקשות הרכישה מנוסחות בד"כ באופן בלתי חוזר, כלומר שלא ניתן לחזור מהן לאחר החתימה עליהן.

חשוב מאוד שאם כבר הסכמתם לחתום על בקשה כזו, תוודאו כי מופיע בה סייג שניתן יהיה לחזור ממנה ככל שעוה"ד לא יצליחו להגיע להסכמה על התנאים המשפטיים של ההסכם. לעיתים הסייג מופיע בבקשות הרכישה מראש. חשוב לוודא שהוא קיים ואם לא אז להוסיפו.


מתכוונים לרכוש דירה מקבלן?
פנו למשרדנו כבר בשלב המקדמי של ניהול המו"מ ואנו נדריך אתכם מה לעשות.


חתמתם על בקשת רכישה מקבלן? פנו למשרדנו לקבלת ייצוג בעסקת הרכישה.


משרד עורכי דין שלמה כהן הוא בעל ניסיון עשיר בייצוג בעסקאות מכר ורכישה של נכסי נדל"ן מסוגים שונים, בהם דירות מגורים מיד שנייה, ייצוג ברכישת דירה מקבלן, רכישת קרקעות, עסקאות מכר ורכישה ביהודה ושומרון, עריכת הסכמי שיתוף, נכסים מסחריים, הסכמי שיתוף, עסקאות קומבינציה וכיו"ב.  

משרדנו מעניק ללקוחותיו מעטפת מקצועית במסגרת העסקה ומטפל בכל היבטי העסקה, החל משלב המו"מ הראשוני, דרך עריכת הבדיקות המקדמיות, ניסוח ועריכה של חוזה המכר ועד לרישום העסקה והעברת הזכויות הסופית.

משרדנו עובד בשיתוף עם גורמים מקצועיים שונים בתחום הנדל"ן, כגון שמאי מקרקעין, אדריכלים, מהנדסים, מומחי מיסוי מקרקעין, יועצי נדל"ן יועצי משכנתאות וכו', והכל על מנת לתת את השירות הטוב ביותר ללקוח.

עומדים בפני ביצוע עסקת נדל"ן?
מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בטלפון או דרך האתר, ואנו נשמח לעזור.

bottom of page